• Dana Cotoară

Poliția a pus capăt unei petreceri cu 200 de persoane la Neder-over-Heembeek


Poliția din zona Bruxelles-Capitale/Ixelles a intervenit, duminică seara, în Neder-over-Heembeek pentru a pune capăt unei petreceri cu 200 de persoane care nu respectau măsurile sanitare corona.

Invitații nu purtau mască și nici nu păstrau distanța fizică recomandată, scrie RTBF.

“Am fost informați, duminică la ora 23.45, că este posibil să aibă loc o petrecere”, a declarat purtătoarea de cuvânt

a Poliției Bruxelles-Capitale/Ixelles, Ilse Van de Keere. “Când echipele noastre au ajuns la fața locului au găsit aproximativ 200 de persoane. Mulți invitați nu purtau mască și nici nu păstrau distanța necesară față de ceilalți. Localul avea autorizație să rămână deschis până la ora 1.00 am. Dar echipajele noastre nu au observat să se fi servit mâncare. Este clar că nu era vorba de un restaurant”, a precizat ea.

184 views0 comments